info@hedefmedia.com

Neden Web Sitesi ?

Yaklaşık olarak on-onbeş yıl önce internet ve web siteleri, pek gelişmiş değildi. Şuanda ise en etkili ve güçlü bir yapıda letişim aracı olarak insanların hayatında kalıcı bir şekilde önemli bir yer edindi.

Web ve internet sektöründe yaşanan bu gelişmleri fark eden tüm kurum, firma ve şahıslar interneti kendileri için nasıl bir faydalı ve kazançlı bir araç şeklinde kullanabilecekleri konusunda bir takım araştırma ve çalışmaları yapmaya başladılar. Böylesine oluşmuş bir gücün farkına varan birden fazla işletme ve bireyler hiç zaman kaybetmeyerek hemen web sitesi edinme çalışmalarına hız verdiler ve hemen bir web sitesi sahibi olmayı hedef haline getirdiler.

Web tasarımı, bir ürün veya hizmetin reklam ve tanıtımını gerçekleştirmek üzere yada toplumu eğitici ve öğretici çalışmalar ile katkı sağlamak amacı ile yapılacak olan interaktif çalışmaların tamamına verilen isim olarak isimlendirmek yanlış olmayacaktır.

Web sitesi yapımını sıralamak gerekirse , Web Hosting (Yer sağlama),Domain Tescil (İsim tescil),Görsel Tasarım,Web Yazılım gibi Web sitesi tasarımı yapılırken bu 4 ana dal üzerinde çalışma yapılma suretiyle elde edilir. Web tasarım alanında ve sektöründe faaliyet gösterecek olan kişi ya da şahıslar bu önemli dört hususu tüm ayrıntıları ve incelikleriyle bilmeli ve etkili şekilde kullanması gerekir.